نشست هم‌اندیشی «درمان کتاب‌نخوانی» و «اطلاع‌درمانی»

ساخت وبلاگ

گزارش برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی «درمان کتاب‌نخوانی»  و «اطلاع‌درمانی»  در دانشگاه علوم پزشکی ایران

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: نشست کتابخوان تحت عنوان "اطلاع درمانی و درمان کتاب نخوانی" برای اولین بار در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش‌شناسی ایران (ادکا)  با حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران همزمان با روز گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی، کتابدار»  اولین نشست هم‌اندیشی «درمان کتاب‌نخوانی»  و «اطلاع‌درمانی» را در تاریخ روز شنبه 22 آبان ماه سال جاری برگزار نمود.

این نشست  با حضور دکتر متولیان و دکتر نعمتی رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه و جمعی از اساتید رشته روانشناسی، علم اطلاعات و دانش‌شناسی و علاقه‌مندان و فرهیختگان کتاب در آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.

در پنل «درمان کتاب‌نخوانی» به ضرورت و اهمیت کتابخوانی و آثار مطالعه بر سلامت، همراه با پرسش و پاسخ پرداخته شد. در نشست دوم تاریخچه کتاب درمانی و روند رشد آن تا به امروز از دید اساتید حاضر و معرفی کتاب هایی جهت مطالعه در این خصوص پرداخته شد.

دکتر عصمت مومنی عضوهیات علمی گروه کتابداری دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر علیرضا نوروزی عضو هیأت علمی گروه کتابداری دانشگاه تهران، دکتر بخشعلی قنبری؛ دانشیار و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در رشته عرفان و ادیان، دکتر حسین فاطمی اطهر روانشناس و استاد دانشگاه در رشته مشاوره؛ علی عظیمی وقار دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و صدیقه سعلبی‌فرد دبیر علمی جلسه و کتاب درمانگر از دانشگاه علوم پزشکی از ایران اساتید حاضر در این دو نشست بودند.

 لازم به ذکر است این نشست از شبکه نسیم پخش زنده شد و از برنامه دوربین هفت  شبکه آموزش نیز با اعضای پنل مصاحبه شد.

نشست‌های کتاب‌خوان تخصصی از سلسله نشست‌هایی است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال ۱۳۹۵ به‌عنوان «سال خواندن» با هدف اشاعه آگاهی‌های تخصصی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در موضوعات مختلف برگزار می‌کند.

 گزارش کامل نشست در ادامه مطلب...

نـــــــــارون...
ما را در سایت نـــــــــارون دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : 3naarvan14 بازدید : 182 تاريخ : دوشنبه 2 اسفند 1395 ساعت: 19:08