تشیع در عصر امام جعفر صادق(ع)

ساخت وبلاگ

بخشعلی قنبری؛ در مصاحبه با طلیعه:

تشیع, در عصر امام, جعفر, صادق(ع) منسجم و به صورت مکتب درآمد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، جعفر بن محمد بن علی بن الحسین بن علی بن ابی طالب(ع)، ششمین امام شیعیان، و پنجمین امام از نسل امیر المؤمنین (ع) کنیه او ابو عبد الله و لقب مشهورش «صادق» است. لقب‌های دیگری چون صابر، طاهر، و فاضل نیز دارد. امام صادق(ع) از جهت علم، فقه، حسب، نسب، عبادت، سیر و سلوک معنوی و مکارم اخلاق، بزرگترین و معروف ترین شخصیت عصر خویش بود و جمعی از دانشمندان، بدین امر شهادت داده اند. منصور دوانیقی حاکم ظالم آن زمان نتوانست پیشرفت امام(ع) را ببیند و عظمت او را تحمل نماید و طرح قتل او را از طریق مسموم کردن تهیه نمود. به مناسبت شهادت ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر، حضرت امام جعفر صادق(ع)، دکتر بخشعلی قنبری، دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، یادداشتی نگاشته است که از نظر می گذرد:

اهل بیت(ع) در نزد پیامبر(ص) و بعد از ایشان امام علی (ع) از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است و هنگامی که از عبارت اهل بیت(ع) سخن می گوییم منظور هم‌آنهایی هستند که از نظر شیعیان امام شده اند و هم فرزندان ایشان هستند که به مقام امامت نرسیده اند.
هر دو دسته ایشان هم برای شیعه و هم برای اهل سنت، از جایگاه والایی برخوردارهستند و با امامان(ع) برای شیعیان اهمیت غیرقابل وصفی دارند؛ به بقیه خاندان و بستگان معصومان نیز احترام و اهتمام ویژه‌ای قائل هستند.

اهل بیت(ع) در نهج البلاغه، پیشتازان بعثت و رازداران وحی الهی هستند و یکی از اهل بیت(ع) که نقش بسزایی در گسترش اسلام داشته، حضرت امام صادق(ع) است.

امام علی(ع) در خطبه ۲ نهج البلاغه بیان می کنند...

متن کامل مصاحبه در ادامه بخوانید...

نـــــــــارون...
ما را در سایت نـــــــــارون دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : 3naarvan14 بازدید : 125 تاريخ : شنبه 24 آذر 1397 ساعت: 13:09