دلالت یافته‌های علمی بر نقش سازنده دین در بحران‌ها

ساخت وبلاگ

قنبری در مصاحبه با خبرگزاری ایکنا بیان کرد:

دلالت یافته‌های علمی بر نقش سازنده دین در بحران‌ها

کرونا نظام الهیاتی دنیا را به هم زده است

بخشعلی قنبری با بیان اینکه کرونا نظام الهیاتی دنیا را به هم زده است و الهیات جدیدی به نام الهیات کرونا شکل خواهد گرفت، تصریح کرد: همه پزشکان دنیا اعلام می‌کنند که اگر در حوادث مختلف به دین و آموزه‌های آن برگردیم، امکان بهبودی درصد محسوسی از کسانی که به آموزه‌های دینی توجه ندارند، زیادتر خواهد بود.

بخشعلی قنبری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

بخشعلی قنبری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا، به توضیح درباره تأثیرات کرونا بر دینداری و نقش الهیات در دوره پساکرونا پرداخت و اظهار کرد: اگر بخواهم نسبت کرونا و دین را بررسی کنم، باید بگویم که اگر مردم دنیا یک مقدار عمیق نگاه کنند و ضعف خود را به رسمیت بشناسند، وقوع چنین حوادثی، خصوصاً این حادثه که در طول تاریخ بی‌سابقه است، می‌تواند اثر مثبتی را بر دینداری بگذارد.

وی با بیان اینکه برخی رفتارهایی که در دوره کرونا از مردم دنیا می‌بینیم می‌تواند شاهد درستی این مدعا باشد، تصریح کرد: مثلاً پیروان ادیان به خواندن ادعیه دین خود روی آوردند یا علاوه بر دعاهایی که در دین خودشان مطرح است، به اذان ما مسلمانان تمسک می‌کنند. این نشان می‌دهد که مردم احساس کردند خیلی ضعیف هستند. اگر اندک تأملی وجود داشته باشد و الهی‌دانان بتوانند مردم را به این تعمق دعوت کنند، اثرگذاری کرونا بر تعمیق باورهای دینی زیادتر خواهد شد.

متن کامل مصاحبه در ادامه مطلب...

نـــــــــارون...
ما را در سایت نـــــــــارون دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : 3naarvan14 بازدید : 142 تاريخ : دوشنبه 15 ارديبهشت 1399 ساعت: 12:10